2008/12/28

Abixadan

Eskuman, barrezka, lehenengo neska (113 Inma Ruiz) eta alkarraz sartu ziren lehenengo mutil bixek (380 Joseba Plaza - 267 Kepa Ruiz)


Argazkixek

2008/12/24

Gasteizko maratoi erdia

Sailkapen osoa
94. Jokin Urresti 1:18:38
108. Zorion Kareaga 1:18:59

2008/11/25

2008/11/24

Azkoitiko 10Km - Raka Maraton


Sailkapena
32. Zorion Kareaga 34:59
157. Abel Calvo 40:22
_

2008/11/19

Bilboko Herri Krossa


32. Zorion Kareaga 35:03
Ibon eta Eneko Ibarzabal 44:31
_

2008/11/16

Karakateko Igoera

3. Joseba Plaza 30:42
11. Jokin Urresti 33:25

Sailkapen osoa:
Urgazi Triatloi Taldea

11 Jon Urresti

Argazkia:elgoibarren.net .
Bertan informazio gehiago eta bideoak daukezuez.
_

2008/10/13

XVII. San Pedrora Igoera

Triatletak nagusi San Pedrora igoeran bizikletaz. Mutiletan Josu Uriarte (Alarabi) 13:50 eta nesketan Ainhoa Lendinez (Urgazi) 18:44 izan ziren irabazleak.
















Argazkiak eta sailkapena: Urgazi Triatloi Taldea

elgoiBARREN.net

diariovasco.com

Hiru Hondartzak



Sailkapena
761. Ibon Ibarzabal
_

2008/09/22

2008/07/27

Bermeoko triatloia






















Sailkapena
9. Josu Uriarte
70. Ander Rodilana
83. Patxi Aldazabal

Argazkixek

Irabazlea eta euskal zirkuitoko txapeldun:
Mikel Elgezabal (Ipar Kutxa Auzokoa)
ZORIXONAK!
_

2008/07/16

2008/07/06

2008/07/01

2008/06/22

Nizako Ironmana

ZORIXONAK IBON!!!


Sailkapena
35. Ibon Oregi 9:39:37
Bere kategoriako 8.!!!


Partzialak

Lekeitioko triatloia

Sailkapena
14. Zorion Kareaga
64. Jokin Urresti
113. Abel Calvo
161. Patxi Aldazabal
215. Ibon Ibarzabal
226. Ander Rodilana
307. Aritz Bustindui

Argazkixek

_

2008/06/08

Ondarroako triatloia


26. Josu Uriarte
115. Jokin Urresti

_







Argazkixen Marcos Bernaola (Garraitz), bere lehenengo triatloien 22. puestue (4. sub23) eta Lea Artibaiko lehena. Zorixonak Marcos!

2008/05/29

Onditz memoriala

Sailkapena
14. Ibon Oregi
17. Zorion Kareaga
49. Josu Uriarte
272. Abel Calvo

Eta ekipoka PODIORA!!!
1. SVC- Seguridad
2. Krafft Atletico S.Sebastian
3. Alarabi Lea Artibai

Argazkixek (DV)

Kronika (DV)


Argazkia: David Román

Sestaoko triatloia

Alarabi sprint team:

Ander Rodilana
Jokin Urresti
Patxi Aldazabal

SUSPENDIDUTE!
_

2008/05/19

Bilboko duatloia

Sailkapena
41. Jokin Urresti

132. Alex Maguregi
157. Juanjo Ausan
204. Ibon Ibarzabal
230. Patxi Aldazabal

Argazkixek



_

2008/05/12

Sopelanako duatloia

Sailkapena
51. Jokin Urresti
104. Alex Maguregi

Argazkixek








Lehenengo euskaldune Patxi Urizar izen zan eta zirkuitoko lider jartzen da, Sergiori 15pto ateratzen dizkiolarik. Bien artean erabakiko da txapela Bilboko duatloien. (Mikel Monasterio aukera barik gelditu da)
_

2008/05/07

Euskal zirkuitoa pil-pilean!

Lasterketa biren faltan oso estu dago aurtengo euskal duatloi zirkuitoa, hurrengo hiru duatletak aukera gehien dituztelarik orain arteko lau postu onenak kontutan hartuta:

Sergio: 367 (autonom)+ 363 (Azkoitia)+ 348 (Arbizu)+ 329 (Durango)= 1407
Patxi: 363 (Durango)+ 348 (Azkoitia)+ 348 (Eibar)+ 337 (Gernika)= 1396
Mikel: 363 (Eibar)+ 348 (Oñati)+ 337 (Arbizu)+ 324 (Gernika)= 1372

Mikelek lasterketa biak bukatu beharra dauka, eta Sergion eta Patxin hurrengo posturik onenak beste 4. puesto bi izango litzatekez (329pto), Gernika-Eibar eta Basauri-Arbizu hurrenez hurren.

Neskatan, aparteko kalkulorik egin gabe eta lasterketa biren faltan, matematikoki Inma Rafael dugu duatloi zirkuitoko txapeldun. ZORIONAK!
_

2008/05/06

Senpereko triatloia

Sailkapena
Olinpikoa
14. Zorion Kareaga
Decouverte
11. Patxi Aldazabal

Argazkixek

2008/05/04

2008/04/26

Alarabi Triatloi Taldea

Juanjo Ausan
Zorion Kareaga
Ibon Oregi
Xabi Aranbarri
Abel Calvo
Jokin Urresti
Ibon Ibarzabal
Alex Maguregi
Patxi Aldazabal
Aritz Bustindui
Ander Rodillana
Josu Uriarte



2008/04/23

Lisboako Ironman 1/2

Aupa Oregi!!!

Sailkapena
28. Ibon Oregi

Argazkixek

Foro honetan "draft festival" izen zala aipatzen dute eta jendea nahiko kritiko antolakuntzaz.
El Atleta - Tri




_

2008/04/22

Gernikako duatloia


Sailkapena
32. Zorion Kareaga
94. Jokin Urresti
175. Abel Calvo
201. Juanjo Ausan
222. Ibon Ibarzabal
Alex Maguregi (erretiratua)

Argazkixek


_

Arrigorriagako duatloia

Sailkapena
7. Ibon Oregi
25. Zorion Kareaga
_

Azkoitxiko duatloia

Sailkapena
36. Jokin Urresti
162. Juanjo Ausan












_

Barakaldoko duatloia

84. Alex Maguregi
114. Abel Calvo
130. Patxi Aldazabal

_

Arinagako triatloia

Sailkapena
16. Ibon Oregi

Oñatiko duatloia


Sailkapena
12. Josu Uriarte
25. Ibon Oregi
33. Zorion Kareaga
Juanjo Ausan (erretiratua)

Argazkixek

_

Basauriko duatloia




Sailkapena
3. Josu Uriarte
86. Abel Calvo
112. Patxi Aldazabal
Ibon Ibarzabal (erretiratua)

Argazkixek





_

Durangoko duatloia

Sailkapena
26. Zorion Kareaga
132. Jokin Urresti
168. Juanjo Ausan

_

Astilleroko duatloia



3. Josu Uriarte









_